سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری مشهد
   
  • سردارشهید رجبعلی محمدزاده
   سردارشهید رجبعلی محمدزاده

   شهید رجبعلی محمدزاده در دوم تیرماه 1340 در روستای 'نوده' از توابع شهرستان بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی متولد شد.

   پس از سال ها حضور در میادین نبرد حق علیه باطل و نیل به افتخار جانبازی، سرانجام در 26 مهر 1388 به دست تروریستهای مزدور بیگانگان در سیستان و بلوچستان به شهادت رسید و روح بیقرارش آرام گرفت.


   سردار محمدزاده یکی از سرداران بزرگ استان خراسان است و در عملیات هایی هم چون عملیات های کربلای 1، 4 و 5 و امثال آن در لشکر 5 نصر یکی از فرماندهان بسیار شجاع، خط شکن و بسیار دارای استقامت بود

   و آخرین مسئولیت وی فرماندهی سپاه 'سلمان' استان سیستان و بلوچستان بود که بهمراه سردار 'نورعلی شوشتری' جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شماری دیگر از فرماندهان سپاه هنگام شرکت در همایش وحدت میان عشایر شیعه و سنی در منطقه 'پیشین' شهرستان 'سرباز' در پی یک اقدام تروریستی، به دیدار معبود شتافت .

   شهید رجبعلی محمدزاده از سرداران گمنام، زحمت کش و مخلصی بود که همه چیز خود را فدای این کشور، ولایت و رهبر و اسلام کرد.

   او فردی بود که هم دشمن را خوب می شناخت، هم نیاز زمانه را می شناخت و هم به موقع اقدام می کرد روزی در دفاع، روزی در توسعه و روزی هم که دشمنان جنگ نرم را علیه جمهوری اسلامی راه اندازی کردند به موضوع وحدت بین شیعه و سنی، به موضوع توسعه در شرق کشور و به ایجاد الفت و انس بیشتر بین مردم توجه و اعتنا کرد.

   از ویژگی های ارزشمند دیگر ایشان افتاده بودن، بی ادعا بودن و ... بود. وقتی کاری به وی محول می شد، سعی می کرد با تمام وجود آن کار را به نحو احسن انجام دهد و همین طور بود که توانست در لشکر پیروز 5 نصر که متعلق به استان خراسان است، عملکرد واقعا درخشانی از خود به یادگار بگذارد.

   داشتن چنین شخصیتی با چنین خصوصیاتی باعث شد که وی به عنوان فرمانده تیپ در این لشکر معرفی شود و بعد باز هم به خاطر همین توان مندی های خوبی که داشت و به خاطر اخلاص و داشتن قدرت فرماندهی، به فرماندهی سپاه استان سیستان و بلوچستان منصوب شد و به حق در دورانی که مسئولیت آن جا را بر عهده داشت، خدمات بسیار ارزنده ای را انجام داد.

   از این نظر، او واقعا دست راست سردار سرلشکر شهید حاج نورعلی شوشتری بود. این دو شهید با هم در جبهه بودند، با هم رزم کردند و با هم جهاد کردند و در کنار هم به خون غلتیدند.

   شهید محمد زاده یکی از سرداران مخلصی بود که پس از سپری کردن دوران دفاع مقدس عاشقانه مسئولیت در آن استان بسیار حساس مرزی را پذیرفت.لذا او  از سرداران گمنام، زحمت کش و مخلصی بود که همه چیز خود را فدای این کشور، ولایت و رهبر و اسلام کرد.


   تعداد بازدید :4503
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,053,390
  تعداد بازدید امروز : 375
  تعداد بازدید دیروز : 476
  آخرین به روزرسانی : 1400/11/02
 • ارتباط با ما
  تلفن :36236201-8
  فاکس :31291251
  رایانامه :mcm@mashhad.ir
  آدرس :مشهد - بلوار مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی 32 - بلوار عصمتیه- نبش عصمتیه 1(جنب CNG)
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فردوس ها انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد